Yurtdışında Virtual Tour olarak da adlandırılan Sanal Tur önceden elde edilen 360° panoramik fotoğrafların özel bir program aracılığı ile birleştirilmesidir. Sanal tur her türlü iç ve dış mekanın bilgisayar aracılığıyla internet ortamında 3d olarak izlenmesine olanak sağlar. Bu izleme esnasında mouse veya klavye yardımı ile panoramik fotoğrafın içinde yukarı, aşağı ve sağa sola olmak üzere 3 boyutlu 360° ‘lik bir gezinti yapabilirsiniz. Bilişim ve reklam sektöründe devrim yaratan bu uygulama 360 Derece Sanal Tur olarak adlandırılır.

                        Sanal Tur uygulaması ile ziyaretçi panoramik fotoğraflar üzerinde dilediği gibi dolaşabilir ve yerleştirilen kullanıcı etkileşimli yönlendirmeler sayesinde seçtiği başka bir panoramaya ( Sahneye ) geçebilir. Uygulamalarımızda göreceğiniz gibi bir görüntüden diğer bir görüntüye geçmek, örneğin bir dış mekandan kapıyı tıklayarak bir başka iç mekana geçmek, masa üzerinde gördüğünüz bir mönüyü okumak, duvarda gördüğünüz bir tabloya yakından bakmak kolaylıkla mümkün olmaktadır.

Böylelikle müşterileriniz sunduğunuz ürün ve hizmetleri bizzat mekanınızı ziyaret etmiş kadar yakından tanıyabilir ve ürünlerinizi hissedebilir.